У жовтні 2015 завершена пусконаладка автоматизованої лінії контролю якості фасування вермішелі швидкого приготування «Мівіна»
Компанією «Призма Електрик» впроваджена сучасна автоматизована лінія контролю якості фасування продукції ТМ «Мівіна», яка забезпечила відстеження і виключення відвантаження споживачеві некомплектних упаковок вермішелі швидкого приготування.
«Продукція корпорації «Техноком» з конвеєра йде споживачам 29 країн ближнього і далекого зарубіжжя, в тому числі в країни ЄС, - розповідає Геннадій Якович Гаєвський, начальник відділу маркетингу «Призма Електрик». Вимоги Євросоюзу до якості продукції високі, наявність сертифіката ISO 9000 - серія міжнародних стандартів ISO, що регламентують управління якістю на підприємствах - обов'язково. Тому цілком зрозуміло прагнення фабрик «Техноком» максимально автоматизувати всі технологічні процеси і перш за все процеси перевірки якості та відповідності продукції».
Якщо в минулому контроль наявності в упаковці вермішелі металізованого пакетика зі спеціями здійснювався оператором візуально, то зараз в цьому процесі виключений людський фактор. Наявність пакетика визначають безконтактні датчики, повітряний клапан здуває в контейнер для відбракування саме ту пачку готової продукції, в яку при фасуванні не був поміщений пакетик. Олександр
Абашкин, головний інженер проекту: «У цьому проекті ми застосували ряд нестандартних рішень, але, як виявилося, сучасного апаратного і програмного комплексу для виключення браку виявилося недостатньо. Довелося вирішувати не тільки профільні завдання, пов'язані з програмуванням мікропроцесорного реле і підбором обладнання КВП і А, але також і займатися конструкторською роботою по частині механіки лінії. Наприклад, розробляти і поставляти спеціальний контейнер з нержавіючої сталі для відбракованого продукту.
Нашим фахівцям знадобилося приділити особливу увагу пусконалагоджувальних робіт, тестувати в реальних виробничих умовах ту тимчасову затримку сдуву бракованої пачки, яка необхідна для того, щоб вона впала точно в контейнер для браку. Конвеєр рухається зі швидкістю 120 пачок в хвилину, отже, одна пачка просто пролітає над датчиком за півсекунди. І ми спільно з технологами фабрики підбирали саме ту тимчасову затримку, яка необхідна, щоб пачка НЕ закрутилася потоком повітря, не пролетів повз контейнера, а приземлилася точно в нього».
«Наша компанія в портфелі проектів має цілий ряд уже реалізованих автоматизованих систем контролю якості продукції для підприємств харчової промисловості, - продовжує Геннадій Якович. Наші харчовики зараз знаходяться в активному пошуку можливостей компенсувати втрачені для них ринки збуту, вийти зі своєю продукцією на ринок ЄС, довести, що вітчизняний харчопром вміє і може працювати згідно з найвищими стандартами якості, завоювати ділову репутацію надійного партнера. І досвід «Призма Електрик» в створенні та впровадженні систем, що гарантують якість продукції, буде їм корисний».